MLADI MLADIM Z ORKESTROM SLOVENSKE FILHARMONIJE

6 USPEŠNIC, 6 SLOGOV IN 5 STOLETIJ, 7.11.2023, ob 11.30

RAZPRODANO! Namenjeno študentom, srednješolcem in osnovnošolcem od 6. razreda dalje. Koncert traja 60 minut.

Orkester Slovenske filharmonije
Dirigentka: Mojca Lavrenčič

Povezovalec: Tadej Pišek

Scenaristka: Veronika Brvar

Spored:

Jean-Baptiste Lully (1632–1687): 
Marche pour la cérémonie des Turcs
(Koračnica za slavnostni sprejem Turkov)

Johann Sebastian Bach (1685–1750): 
Koncert za čembalo in orkester (godala) v d-molu, BWV 1052
I. Allegro

Solo: Mojca Lavrenčič, čembalo

Joseph Haydn (1732–1809): 
Simfonija št. 94 v G-duru, H. 1/94, »Presenečenje«
II. Andante 

Antonín Dvořák (1841–1904):
Uvertura Karneval, op. 92 (odlomek)

Claude Debussy (1862–1918): 
Preludij k Favnovemu popoldnevu

Vito Žuraj (1979): 
Api-danza macabra 

Šest glasbenih uspešnic različnih obdobij so izvrstna iztočnica za spoznavanje zakonitosti glasbenih slogov in glasbenih govoric šestih izbranih skladateljev. S pozorno izbranim šopkom glasbenih del postane tudi potovanje od 17. stoletja pa vse do našega časa zanimiva dogodivščina, kjer nas v vsakem slogovnem obdobju lahko pričaka tudi kakšno presenečenje. Že takoj na začetku, na primer, dirigentka nima v rokah lahne dirigentske paličice, ampak  … Že v naslednji skladbi pa se dirigentka prelevi še v solistko koncerta. Z moderatorjem lahko mladi poslušalci spoznajo vezi slavnih skladateljev Haydna in Dvořaka z ljubljansko filharmonično družbo. Plesni ritmi so druga skrivnostna tema izbora skladb, saj z izbranimi ritmi Lullyja vstopimo na dvor Ludvika Štirinajstega,  z Ravelom pa v francoski salon. Prav na koncu pa poletimo prav v orbito s čebeljim smrtnim plesom mednarodno priznanega slovenskega skladatelja Vita Žuraja. 

Rezervacija vstopnic in naročilnica, poslana do 30. 9. 2023, vam zagotavljata nakup vstopnic po objavljeni ceni. Pridržujemo si pravico do spremembe sporedov, terminov in cene vstopnic.


Prihajajoči koncerti


Na sporedu


| | NOV 7 TOR
7. november 2023 11:30 Gallusova dvorana Cankarjevega doma
RAZPRODANO!

Datoteke

Naročilnica
0.12 MB Ogled