MLADI MLADIM

V ozadju
Igram za vse

Ernst Spyckerelle (1991):
Concordia za altovski saksofon in vibrafon*

Gerard Brophy (1953):
We Bop! za altovski saksofon in vibrafon

James van Heusen (1913–1990), prir. Rémy Labbé:
Polka Dots and Moonbeams (Pikčasti vzorci in mesečina) za sopranski saksofon in vibrafon*

Nick Woud (1955):
Ninnananna per Alba (Ninnananna za Albo) za altovski saksofon in marimbo*

Barry Cockroft (1972) / Gene Koshinski (1980):
Rock me! / Get It! za altovski saksofon, cajon in hi-hat činelo*

* krstna izvedba v Sloveniji

Saksofonistka Janina Lorenci in tolkalka Lola Mlačnik sta Duo Ikt. ustanovili leta 2013 med študijem na amsterdamskem konservatoriju, kjer sta se izobraževali pod mentorstvom vodilnih saksofonistov in tolkalcev, kot so: Arno Bornkamp, Arnold Marinissen, Nancy Zelstsman, Willem van Merwijk, Richard Jansen, Nick Woud idr. Obe članici sta tako posamezno kot tudi skupaj zmagovalki na več državnih in mednarodnih tekmovanjih, prav tako pa redno nastopata na koncertih po Evropi in ZDA, med drugim na festivalu Harmos na Portugalskem, Holland Festivalu in Grachten Festivalu na Nizozemskem, z recitali pa sta se predstavili tudi na Slovenskem veleposlaništvu v Washingtonu D.C., v Manhattan School of Music, na Boston Conservatory at Berklee, v mali dvorani Kraljevega Concertgebouwa v Amsterdamu in Slovenski filharmoniji.  Misija dua je ustvariti nov, zanimiv repertoar kvalitetne klasično-moderne glasbe, ki pa bi bil še vedno dostopen vsakovrstni publiki, zato redno sodeluje in naroča dela mladim pa tudi uveljavljenim skladateljem ter prireja raznovrstno glasbo za svojo kombinacijo inštrumentov. Duo Ikt. so do danes podprle naslednje ustanove: Stichting Eigen Muziekinstrument, Netherland-America Foundation, Stichting Musici Van Morgen, Ministrstvo za kulturo Slovenije, Mestna občina Ljubljana in AHK Internationalisation Funds.

| | NOV 11 PON

DOBIMO SE NA MAGISTRATU, 11.11.2019

An Černe, flavta · Urška Gutnik, violina 19:30, Rdeča dvorana Magistrata

OB KLAVIRJU, 12.11.2019